Menu użytkownika

Reklama

LogowanieStart
Spotkanie autorskie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 czerwca 2017 11:19

     

       7 czerwca 2017r. w  WiM Bibliotece Publicznej w Rzeszowie – Filia nr 16  gościł Pan Grzegorz Kasdepke - autor książek dla dzieci i młodzieży, scenariuszy, były wieloletni redaktor naczelny  magazynu dla dzieci "Świerszczyk".
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy Va i Vb wraz z opiekunami: p. A. Irzyk i p. L. Siast. Autor od samego początku nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z uczestnikami spotkania, zaangażował dzieci w spotkanie i sprawił, że brały w nim czynny udział.
Wyszła z tego całkiem fajna lekcja języka polskiego i matematyki. Uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali zagadki o gatunkach literackich, związkach frazeologicznych oraz zadania logiczno-matematyczne . Odpowiedzi na nie oczywiście znajdziemy w książkach autora.
Grzegorz Kasdepke gorąco zachęcał dzieci do czytania książek i odwiedzania biblioteki. Pisarz zdradził  swoją receptę na polubienie czytania. Przede wszystkim należy wyrzucić z domu pożeracz czasu jakim jest telewizor. Sam autor zrobił to wiele lat temu. Czytanie można zacząć od kilku minut codziennie. Wiele z jego książek składa się z bardzo krótkich i śmiesznych historii. Można je otworzyć na dowolnej stronie i zacząć czytać w dowolnym miejscu: od końca, bądź środka. Literatura dla dzieci, jak sam mówi, nie musi być mądra. Ma bawić, śmieszyć i zaciekawić. Nie może nudzić.
Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zapytać gościa o co tylko chcieli. Z ogromną cierpliwością odpowiedział na wszystkie pytania. Po czym był czas na zakup książek i autografy pisarza. Spotkanie upłynęło w miłej, wesołej atmosferze.

Galeria zdjęć

 
Matematyczny As Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 czerwca 2017 10:25

 

       W dniu 9.06.2017r. nasi uczniowie Jakub Kotowicz i Igor Stec odebrali dyplomy i nagrody za uzyskanie tytułu laureata w konkursie "Matematyczny As".
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Zawiadomienie Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 czerwca 2017 19:40

 

       Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebownisku działając na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 5 października 2010 r. przypomina, że dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych jest 16 czerwca 2017 r. (piątek). Jednocześnie informujemy, że w w/w dniu szkoła zorganizuje zajęcia wychowawczo-opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki w domu. Ze względów organizacyjnych prosimy o pisemne lub osobiste poinformowanie wychowawców klas, czy dziecko w tym dniu potrzebuje zapewnienia mu opieki w szkole.

 
Dzień sportu Drukuj Email
Wpisany przez Mateusz Rzucidło   
piątek, 02 czerwca 2017 13:03

 

        2 czerwca w naszej szkole odbył się dzień sportu.

Zawody rozpoczął wyścig sztafetowy klas, następnie odbył się turniej piłki nożnej oraz piłki siatkowej na sali gimnastycznej, a także turniej dwóch ogni oraz turniej tenisa stołowego. 

Wszyscy uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w konkurencjach, a po skończonych zawodach zasłużyli na lody :-)

Galeria zdjęć

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 71

Dziennik elektroniczny

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
23 Października 2017
Imieniny obchodzą
Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Jan,
Marlena, Odilla, Roman, Seweryn, Teodor,
Włościsław

Do końca roku zostało 70 dni.
Zodiak: Waga

Zegar

Ulti Clocks content

Nasza sonda

Twoja ulubiona pora roku
 

Odliczanie

Do końca I semestru zostało:


Nowości

Popularne


© 2011 Szkoła Podstawowa w Trzebownisku. Hosting dostarcza JVMHost.